Історична довідка с. Абрамівка

Село Абрамівка, центр сільської ради, в яку входить село Нова Павлівка, розташоване на березі річки Суха-Лип'янка.

Висота над рівнем моря 155,0 метрів, географічні координати 49°19'51'' пн.. ш. 34°57'47'' сх..д.

с. Абрамівка знаходиться за 14 км. від районного центру смт. Машівка, за 56 км від обласного центру м. Полтава.

Село Абрамівка (Таранівка) засноване у першій половині ХІХ століття, перейменоване на село Абрамівка в кінці ХІХ століття.

У 1901 році збудована, церква свт. Миколая, богослужіння відвідували 3944 парафіянина.

Діяло при церкві дві церковнопарафіяльні школи, з 1912 року земська школа, будівля якої збереглася донині і використовується для потреб школи.

07 вересня 1923 року утворена Абрамівська сільська рада, у післявоєнні роки села  Абрамівка, Нова Павлівка, Дорошівка були підпорядковані Дмитрівській сільській раді.

Рішенням Полтавського облвиконкому від 9 липня 1993 року утворено у Машівському районі Абрамівську сільську раду з центром в селі Абрамівка.

Населення сільської ради – 407 чол., в т.ч. с. Нова Павлівка – 55 чол.

Села сільської ради електрифіковані, газифіковані, майже всі дороги  з  твердим покриттям, лише частина поліпшена щебеневими добавками. Село Абрамівка забезпечено центральним водопостачанням.

В центрі села у 1989 році зведений меморіальний комплекс, присвячений воїнам-односельчанам загиблим в роки війни.

На території сільської ради функціонують: Абрамівський НВК «ЗНЗ-ДНЗ», з 2001 року директором  працює Каплун Антоніна Олександрівна, фельдшерсько-акушерський пункт, сільський клуб, бібліотека, поштове відділення зв’язку.

Сільська рада займає площу 4052,80 га. Загальна площа населених пунктів складає- 396,60 га. Площа земель сільськогосподарського призначення – 3766  га. В тому числі:

рілля – 3229 га, пастівники і сіножаті – 371 га. Лісові насадження  складають 8,8 га, деревно-чагарникові насадження – 63,4 га, в.ч. полезахисні смуги – 54,9 га. Середній розмір паю складає – 6,88 га, кількість власників земельних ділянок (паїв) – 347 чол.

На території  сільської ради  господарську та підприємницьку діяльність здійснюють сільськогосподарські підприємства: ТОВ «Агрофірма «Покровська», ТОВ «Приват-Агро-Альянс», ТОВ «Обрій», ПСП «Нове життя», ПП «Нове життя – 1». Три фермерські господарства: СФГ «Промінь», «Авангард», «ІВК».

Земельна ділянка площею 9,03 га перебуває в постійному користуванні в ДП «Полтавагазвидобування», на якій розташована Розумівська УКПГ, газові свердловини.

Сільським головою працює шосте  скликання - Морозов Леонід Леонідович.

Секретарем сільської ради четверте скликання  - Ліщина Ірина Юліївна.